تابلو اعلانات

مشتریان ما

صفحه اصلی / مقالات / پشتیبانی و مدیریت شبکه

آموزش نصب و تنظیم DDNS در سرور ni-ip.org

نسخه Pdf

معرفی سرویس DDNS و نحوه ی تنظیمات آن
DDNS، سرویسی است که به کاربران دارای اشتراک ADSL اجازه می دهد تا کاربران بتوانند با وجود IPهای Dynamic (پویا) از طریق سرویس های دسترسی از راه دور مانند Remote Desktop به سیستم های یکدیگر وصل شوند. ممکن است شما احتیاج داشته باشید تا هر روز از طریق اینترنت برای استفاده از سرویسی روی سیستم خاصی Remote کنید. اما چون IP آن سیستم Dynamic است و هر روز در حال عوض شدن است، دائما با هر بار اتصال به اینترنت، باید از IP تازه تخصیص داده شده اطلاع پیدا کنید و برای برقراری ارتباط، آن را وارد نمایید. با سرویس رایگان DDNS احتیاجی نیست تا شما Dynamic IP خود را از طریق سرویس دهنده ی اینترنت خود (ISP) و البته با پرداخت هزینه ی ماهیانه، تبدیل به Static IP نمایید تا هنگام برقراری ارتباط از راه دورکاربران همیشه از طریق یک IP ثابت به سیستم متصل شوند. با استفاده از HostName ای که به شما تعلق می گیرد، می توان به سیستم شما متصل شد و از برنامه های کاربردی و سایر نرم افزارهای موجود در سیستم شما استفاده کرد و یا مشکلات سیستم شما را بررسی و رفع کرد.

در این مقاله به صورت گام به گام ، چگونگی ایجاد کاربری رایگان سرویس DDNS در سایت NO-IP.org  و نحوه ی تنظیم آن روی مودم شما آموزش داده می شود.

1.      وارد سایت www.no-ip.com شوید. در بخش Personal Use روی گزینه ی Get Started کلیک نمایید. جهت مطالعه کامل راهنمای نصب سرویس DDNS لطفا فایل PDF را دانلود نمائید .

 

 

 

 

 

منبع : واحد شبکه

تهیه کننده : عطیه مقدم

تاریخ درج : ۱۳۹۲/۴/۲۷

© 2012 حقوق مطالب محفوظ است و استفاده بدون اجازه پیگرد قانونی دارد