صفحه اصلی / پشتیبانی شبکه ،خدمات راه اندازی شبکه

 

 

خدمات پشتیبانی شبکه

آيا شما دستگاه کامپيوتر خود را شخصا تعمير و يا سرويس مي نماييد؟ اگر مدير يک موسسه باشيد که در آن بيش از 10 دستگاه کامپيوتر و چاپگر وجود دارد در آن صورت براي سرويس و نگهداري تجهيزات چه فکري مي کنيد ؟ اين مساله وقتي پيچيده تر مي شود که موسسه شما داراي واحدهاي کاری مختلف  با تعداد کامپيوتر ها و تجهيزات کامپيوتري به مراتب بيش از تعداد ذکر شده باشد.
در آن صورت  شما نه به يک يا چند کارشناس وتکنسين شبکه بلکه به يک شرکت ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری نياز خواهيد داشت.اين سرویس همان چيزي است که مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران طي سال ها برای سازمانها و شرکتهای مختلف انجام داده و توانسته تجربه های بسیار خوبی در حوضه پشتیبانی شبکه بدست آورد . 
مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران اولین و بزرگترین مرکز تخصصی ارائه خدمات پشتیبانی شبکه و  پشتیبانی سرورها در کشور می باشد .این مرکز با هدف ارائه خدمات تخصصی و با کیفیت بالا دارای تیمی از  کارشناسان شبکه  بوده که توانائی انجام خدمات مختلف در این حوضه را دارا می باشند . روش کار برای انجام سرویس پشتیبانی شبکه در این مرکز بصورت قرارداد سالیانه می باشد . شرکتهای مختلف که دارای تعداد از 10 تا هر تعداد کامپیوتر و سرور و تجهیزات شبکه می باشند با این مرکز قرارداد پشتیبانی شبکه منعقد کرده و با خیالی آسوده همه امور مربوط به تعمیر و نگهداری سیستمهای کامپیوتر و شبکه خود را به ما می سپارند . قرارداد خدمات نگهداری شبکه معمولاً بصورت یکساله منعقد میگردد هر چند ممک است پرداخت هزینه های آن بصورت ماهیانه انجام گردد . باعث افتخار ما است که تمامی شرکتهائی که با این مرکز قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه منعقد نموده اند سالیان متوالی این قرارداد را تمدید نموده اند .

 

 

فرآیند ارائه خدمات پشتیبانی شبکه

شرکتها و کسب و کارهای مختلف ، پس از انعقاد قرارداد خدمات شبکه با مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران ، به روشهای مختلف این خدمات را دریافت می نمایند . 

 

A - استقرار نیروی متخصص پشتیبانی شبکه در محل کارفرما :

 در این روش کارفرما با توجه به تعداد سیستمهای کامپیوتر موجود در سازمان خود و همچنین تعداد سرورها و تجهیزات شبکه و حجم کاری که کاربران این سیستمها ممکن است داشته باشند درخواست دارد تا یک یا بیشتر نیروی متخصص پشتیبانی شبکه که توانائی فنی لازم را جهت ارائه خدمات پشتیبانی سرور ، خدمات راه اندازی شبکه ، پشتیبانی از تجهیزات شبکه را داشته باشند بصورت تمام وقت مستقر شوند . در واقع یک نفر کارشناس از طرف مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران در محل کارفرما مستقر شده و تحت نظارت مدیر فنی مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران فعالیت می نماید . این روش بیشتر برای کسب و کارهائی پیشنهاد می گردد که دارای حداقل 100 دستگاه کامپیوتر و تجهیزات مختلف شبکه باشد .

B - بازدید دوره ای ماهیانه و پشتیبانی تلفنی از راه دور  :

در این روش کارفرما با مرکز  پشتیبانی قرارداد پشتیبانی شبکه و سیستمها را منعقد نموده و روش انجام آن بدین صورت است که در ابتدای قرارداد کارشناسان این مرکز به محل کارفرما مراجعه نمده و وضعیت کلی همه سیستمها و تجهیزات شبکه و سرورها را بررسی می نمایند . در صورتی که وضعیت موجود بر اساس استاندارهای مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران که بر پایه استاندارد ITIL می باشد ، مطابقت نداشته باشند در قالب یک طرح فنی به مدیریت مجموعه گزارش داده خواهد شد و همچنین برآورد هزینه های لازم جهت خرید تجهیزات و یا خدمات مورد نیاز خواهد گردید . لازم است این اصلاحات انجام گردد تا در عملکرد سیستمها اختلالی بوجود نیامده و این اصلاحات در کوتاه مدت باعث کاهش هزینه های سربرا کارفرما شده و همچنین در کل در قیمت قرارداد پشتیبانی شبکه نیز تاثیر خواهد داشت .

پس از انجام اصلاحات لازم خدمات پشتیبانی آغاز گردیده و بصورت دوره ای کارشناسان مرکز ماهیانه یک روز در محل کارفرما حضور داشته و اقدامات لازم برای بررسی وضعیت سرورها ، بررسی وضعیت بکاپ گیری از اطلاعات ، بروز رسانی آنتی ویروسها و همچنین انجام درخواستهای کاربران را انجام خواهد داد . در طی روزهای کاری نیز در صورتی که برای یک کاربر مشکلی بوجود آید وی با مرکز پشتیبانی فنی تماس حاصل نموده کارشناسان ما ابتدا سعی خواهند کرد تا بصورت تلفنی یا از راه دور با استفاده از ابزارهای ارتباطی مانند Teamviwer مشکل کاربر مورد نظر را حل نمایند .

اما درصورتی که مشکلات از نوع سخت افزاری بوده و یا یک مشکل حاد بوده و کل شبکه را تحت تاثیر قرار دهد و یا بنا بر تشخیص مدیر فنی ، کارشناس پشتیبان ظرف همان روز به محل کارفرما مراجعه نموده و اقدامات لازم را برای آن درخواست انجام خواهد داد . همه اقدامات انجام شده و درخواستها در یک سامانه ثبت شده و بصورت ماهیانه گزارشی از روند انجام خدمات پشتیبانی شبکه به کارفرما ارائه خواهد گردید تا مدیریت مجموعه در جریان امور قرار گیرند .

 

 

 

 

 

 

 1- گزارش مشکلات شبکه و سیستمها از طریق تلفن یا سایت جهت دریافت خدمات پشتیبانی شبکه

 

 

  2- مشاوره و رفع مشکلات تلفني یا رفع مشکلات شبکه از راه دور

 

  

3- مراجعه به محل مشتري جهت انجام خدمات تعمیر شبکه  در صورت عدم رفع مشکل از راه دور

 

 

4- ارجاء سیستم معیوب به کارگاه تعميرات واحد پشتیبانی شبکه و سرور در صورت عدم تعمیر در محل مشتری

 

   

5- انجام بازدید دوره ای از سرور ها و تجهیزات شبکه و سخت افزار

 

  

6- گارانتی خدمات و پاسخگوئی 24 ساعته هفت روز هفته

 

 

 

 

 

 


 

© 2012 حقوق مطالب محفوظ است و استفاده بدون اجازه پیگرد قانونی دارد