تابلو اعلانات
مشتریان ما

برچسب ها

صفحه اصلی / راهکار فکس سرور FOIP

فکس سرور اتوماسیون اداری

 

راهکار فکس سرور FOIP

امروزه بیشتر سازمانها برای استفاده از سیستم تلفنی خود تمایل به استفاده از سرویسهای VOIP یا سیستم تلفنی تحت شبکه دارند . به همین جهت آنها با استفاده از بستر شبکه ای که برای استفاده های معمول و رورمزه سازمانی طراحی و نصب شده است سیستم ارتباطی تلفن خود را نیز نصب کرده و با این روش علاوه بر داشتن امکانات بیشتر نسبت به سیستمهای تلفنی سنتی و آنالوگ هزینه های خود را نیز کاهش می دهند .

اما بعد از اجرای سیستم تلفن VOIP نیازی که همه سازمانها برای ارتباطات اداری با بیرون سازمان خود دارند سرویس فکس می باشد . استفاده از دستگاههای فکس سنتی و مکانیکی در بستر تلفن VOIP کاری بیهوده و مشکل می باشد چرا که حتما باید مرکز تلفن شما خروجی آنالوگ داده تا بتوانید از دستگاههای فکس قدیمی خود استفاده کنید .

راهکار تکمیل کننده مراکز تلفن VOIP برای استفاده از فکس ، استفاده از سیستمهای فکس تحت شبکه بوده که اصطلاحاً به آن FOIP گفته می شود. FOIP مخفف کلمات FAX OVER IP می باشد که سرویس فکس را بر بستر شبکه را برای شما فراهم میسازد.

مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران راهکارهای مختلفی را برای راه اندازی فکس تحت شبکه یا FOIP دارد که برای انواع خطوط مخابراتی آنالوگ و یا VOIP قابل ارائه است .

یکی از سیستمهائی که برای نصب در سازمانهایی که دارای شبکه تلفن VOIP بوده و یا از خطوط E1 استفاده میکنند و از طرف مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران ارائه میگردد فکس سرور FOIP می باشد .

همانطور که توضیح داده شد فکس سرور FOIP می تواند گزنیه مناسبی برای راه اندازی فکس تحت شبکه در سازمانهائی که از VOIP استفاده میکنند باشد .

همچنین اگر در سازمان شما از خطوط E1 استفاده می گردد و قصد دارید تا برای هر کاربر یک شماره اخصاصی فکس ارائه دهید تا فکسهای خود را بصورت مستقیم دریافت و ارسال کند میتوانید از این سیستم استفاده نمائید .

برای مثال در یک سازمان تعداد 100 کاربر وجود دارد که از فکس استفاده می کنند . بخش بازرگانی ، بخش تدارکات ، اداری و غیره . ما برای شما این سرویس فکس FOIP را راه اندازی نموده و با ایجاد لینک آن با مرکز تلفن شما برای هر کاربر یک شماره اختصاصی تعریف کرده سپس کاربر با ورود به پنل کاربری خود که تحت وب می باشد می تواند فکسهای خود را مشاهده و یا فکس ارسال نماید .

تصور کنید با این سیستم همه دستگاه های فکس سنتی و مکانیکی از سازمان شما جمع آوری شده و هزنیه های زیاد استفاده از آنها حذف خواهد شد .  

نکته اینکه این سیستم فکس سرور قابلیت تعریف تعداد نامحدود کاربر را داشته و امکان اتصال به سرور Active Directory و انواع Email Server را نیز دارد .

مزایای فکس سرور FOIP :

 • امکان ارسال و دريافت از  1 تا 32 خط فکس در ثانیه
 • امکان ارسال فکس با استفاده از  کليه فرمتهای (BMP-PDF-TIF-GIF-JPG-HTML-DOC)
 • امکان ايجاد انواع Routing  برای فکس های دريافتی
 • دارای وب سرويس، DLL و API واسط
 • دارای سيستم آرشيو و بايگانی دستی و خودکار فکس های دريافتی و ارسالی
 • اتصال به انواع ایمیل سرور جهت اراسل و دریافت فکسها با استفاده از ایمیل
 • امکان اتصال به  اتوماسيون اداری، مالی و CRM
 • کنترل  ترافيک خطوط جهت ارسال فکس در زمانهاي پیک کار  سازمان
 • ارسال فکس های دريافتی به ایمیل  کاربران
 • امکان دريافت مستقيم فايل از اسکنر و ارسال به صورت فکس
 • قابليت ارسال اتوماتيک فکس در برنامه زمانی منظم
 • ايجاد سيستم پشتيبان گيری

© 2012 حقوق مطالب محفوظ است و استفاده بدون اجازه پیگرد قانونی دارد