صفحه اصلی / ذخیره ساز تحت شبکه دکاس,نمایندگی دکاس در ایران,فروش ذخیره ساز Thecus,نمایندگی Thecus,نمایندگی فروش NAS دکاس,پشتیبانی ذخیره ساز شبکه دکاس,ذخیره ساز thecus

ذخیره ساز دکاس

ذخیره ساز اطلاعات شبکه ساخت شرکت Thecus  یکی از محبوبترین برندها در حوزه فروش تجهیزات ذخیره‌سازی شبکه است.  شرکت Thecus  که خود یکی از تولید کننده های اصلی و صاحب تکنولوژی ذخیره ساز های تحت شبکه است قصد دارد تا در راستای رقابت با سایر تولید کنندگان ذخیره ساز NAS مانند شرکت QNAP  برای همه رده های کسب‌وکار ها و سازمانها و صنایع مختلف  فعال در بازار مدل های مختلف NAS طراحی و روانه بازار کند. در این راستا کشور ما نیز با داشتن نمایندگی رسمی دکاس در ایران از محصولات شرکت Thecus استفاده کرده و مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران به عنوان نمایندگی رسمی Thecus در ایران علاوه بر فروش ذخیره سازهای Thecus اقدام به ارائه راهکارهای ذخیره اطلاعات و همچنین راهکارهای Backup گیری از اطلاعات را ارائه می نماید .  همچنین نمایندگی ذخیره ساز دکاس در ایران ( مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران) خدمات تخصصی پشتیبانی دکاس و گارانتی دکاس در ایران را نیز به هموطنان عزیز ارائه می دهد .  

 

محصولات ذخیره ساز Thecus

ذخیره ساز تحت شبکه دکاس بصورت کلی به دو دسته محصولات تقسیم بندی می شوند .

 

 

-         ذخیزه ساز تحت شبکه مبتنی بر سیستم عامل لینوکس  Thecus NAS Linux

-          ذخیره ساز تحت شبکه مبتنی بر سیستم عامل ویندوز Thecus NAS windows

 

هر کدام از گروههای ذخیره ساز دکاس شامل مدلهای مختلفی از دستگاههای NAS بوده که با توجه به تعداد اسلاتهای هارد دیسک و همچنین مقدار Ram  و CPU موجود در سیستم تقسیم بندی می گردند . البته در برخی از مدلهای ذخیره ساز دکاس امکان افزایش یا کاهش مقدار رم و یا مدل CPU نیز وجود دارد .یکی از امکانات متمایز ذخیره ساز Thecus این است در بیشتر مدلهای NAS شما از خروجی تصویر HDMI بهره مند هستید و می توانید با استفاده از کابل HDMI فیلمهایی را که در ذخیره ساز خود نگهداری کرده اید را بصورت مستقیم روی تلویزیون با کیفیت Full HD مشاهده نمائید .

 

ذخیره ساز تحت شبکه دکاس Linux NAS

دستگاه NAS دکاس

 

 

دستگاههای NAS دکاس که در گروه لینوکسی قراردارند دارای رنج گسترده ای از محصولات بوده که هر مدل نیز دارای امکانات بیشماری از نیازمندیهای سازمانهای مختلف می باشد . این گروه از ذخیره سازهای تحت شبکه گزینه مناسب برای شبکه هائی است که از NAS به عنوان ذخیره ساز اصلی اطلاعات و یا ذخیره ساز Backup استفاده می نمایند . امکانات بسیار خوبی که جهت بکاپ گیری از اطلاعات در ذخیره ساز دکاس وجود دارد شما را از هر گونه نرم افزار جانبی دیگری بی نیاز کرده و مدیریت بکاپ را فقط به ذخیره ساز دکاس بسپارید .

 

 

 

 

 

 

  مدلهای ذخیره ساز لینوکسی دکاس شامل موارد زیر می باشد :

 

ذخیره ساز دکاس برای سازمانهای بزرگ بصورت رکمونتLarge Business - Rackmount

ذخیره ساز دکاس برای سازمانهای بزرگ بصورت تاور Large Business - Tower

ذخیره ساز تحت شبکه دکاس برای کسب و کارهای متوسط بصورت رکمونت SMB - Rackmount

ذخیره ساز تحت شبکه دکاس برای کسب و کارهای متوسط بصورت تاور SMB - Tower

ذخیره ساز شبکه ای دکاس برای شرکتهای کوچک و خانگی Soho/Home

 

 

امکانات و مشخصات ذخیره ساز لینوکسی Thecus  

 

دسترسی بالا در High Availability (HA)  

برای اولین بار در دنیا ، از تاخیر در دسترسی به اطلاعات خود جلوگیری کنید.  صرف نظر از وضعیت از دسترس خارج شدن اطلاعات ،سیستم  HA  بطور فعال در دو دستگاه  NAS  یکسان و جداگانه اطلاعات شما را نگهداری می کند و  اگر یکی از ذخیره ساز ها NAS به  تعمیر و نگهداری نیاز داشته و یا بهر دلیلی از دسترس خارج شود ، دستگاه دیگر که در واقع Redundancy  می باشد بصورت اتوماتیک وارد مدار شده و ادامه فعالیت را انجام می دهد بدون اینکه کاربران قطعی یا اختلالی در شبکه متوجه شوند . 

پشتیبانی از هارد دیسکهای  SATA3

با استفاده از هارد دیسکهای SATA3 افزایش سرعت تبادل اطلاعات را در شبکه خود احساس کنید . هارد های Ultra-Fast Transfer Speeds  یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی است که قصد دارند از دستگاه NAS به عنوان فایل سرور در شبکه خود استفاده کنند و علاوه بر اینکه سرعت بالا نیاز دارند میخواهند هزینه کمی نیز متقبل شوند .

 Snapshot Backup

 با استفاده از امکان پشتیبان گیری بروش عکس گرفتن یا Snapshot ذخیره ساز دکاس می تواند بصورت اتوماتیک و یا دستی از روند ذخیره سازی اطلاعات شما روی NAS عکس برداری کرده و در جائی آنها را نگهداری کند زمانی که شما به هر نوع مشکلی برخورد کردید و نیاز داشتید تا اطلاعات خود را به یک تاریخ خاص برگردانید می توانید با اسن امکان همه اطلاعات را به آن نقطه ای از تاریخ و حتی ساعت که مد نظرتان هست برگردانید .

پشتیبانی از VMWare ESX 6.0

دکاس یکی از شرکای تجاری شرکت Vmware بوده و دارای لایسنس برای استفاده از ESX6.0 نیز می باشد . با این امکان مدیران شبکه می توانند از ذخیره ساز دکاس به عنوان منبع اصلی اطلاعات  Data Store  برای نگهداری ماشینهای مجازی ESX استفاده کنند . همچنین در خود سیستم عامل دکاس نیز امکاناتی برای شما فراهم شده است تا بتوانید درون این سیستم ماشینهای مجازی با سیستم عامل های مختلفی را بسازید و همچنین این ماشینهای مجازی را می توانید با Vmware Vcenter  مدیریت نمائید .

لایسنس رایگان نرم افزار Acronis Backup

یکی از موارد استفاده از ذخیره سازهای تحت شبکه به عنوان منبعی مطمئن برای نگهداری Backup از اطلاعات سرورها و سایر سیستمها در شبکه می باشد . اما مشکلی که همیشه مدیران شبکه با آن مواجه هستند این است که باید علاوه بر اینکه یک دستگاه NAS را خریداری کنند یک نرم افزار جانبی برای بکاپ گیری هم نیاز داشته که باید آن را روی سیستم دیگری نصب و راه اندازی کنند . نرم افزارهائی که در ایران عمدتاً قفل شکسته بوده و کارائی لازم و کاملی را ندارند .

اما شرکت Thecus با علم به نیاز مدیران شبکه نرم افزار قدرتمند Acronis را بصورت رایگان روی سیستم عامل ذخیره سازهای خود نصب کرده و شما میتوانید از همه امکاناتی که نرم افزار بکاپ گیری آکرونیس ارائه میدهد استفاده نمائید . براحتی از تمام فایلهای موجود در سیستم عاملهای مختلف شبکه خود اعم از لینوکس ، Mac و ویندوز های مختلف بکاپ گیری کرده و روی ذخیره ساز دکاس نگهداری نمایئد ضمن اینکه نیاز به هیچ سیستم اضافه ای برای نصب نرم افزار بکاپ ندارید .  

آنتی ویروس رایگان McAfee

دکاس علاوه بر نگهداری اطلاعات ، امنیت آنها را نیز در نظر گرفته است . امروزه همه شبکه های محلی و یا شبکه اینترنت حاوی تعداد زیادی از ویروسها ، تروجانها و انواع فایل مخرب می باشد . وجود آنتی ویروس تحت شبکه یکی از الزامات شبکه های امروزی است . شرکت دکاس با قراردادی که با شرکت مکافی بسته است لایسنس آنتی ویروس Mcafee را بطور دائمی روی همه ذخیره سازهای خود نصب کرده تا امنیت اطلاعات ذخیره شده در ذخیره ساز دکاس را تضمین کند . 

سایر امکانات و توانائی های ذخیره ساز دکاس

Multiple RAID

Multiple File Systems

iSCSI Thin-Provisioning

iOS/Android Connectivity

Rsync

User Quota

PCI-e slot

 

 

ذخیره ساز تحت شبکه دکاس Windows NAS

دستگاه ذخیره ساز ویندوزی دکاس از ترکیب دو راهکار ذخیره سازی محلی و همچنین ذخیره سازی مبتنی بر، ابر برای ذخیره سازی داده ها و اطلاعات استفاده می کند. به اختصار می توان گفت ذخیره ساز ویندوزی دکاس، شامل دیسک های سخت متصل به شبکه می باشد.
ذخیره ساز ویندوزی دکاس به یک شبکه کامل متصل می شود و به طور هم زمان در هر تعدادی از رایانه ها تا زمانی که در یک شبکه باشند، قابل دسترسی می باشد. ذخیره ساز ویندوزی دکاس برخلاف هارد دیسک های سنتی، از نوعی سیستم عامل داخلی برخوردار می باشد که با استفاده از ان می توان قابلیت دسترسی از راه دور به برخی از عملکردهای نرم افزاری مانند رسانه های محلی و یا چاپگر را اضافه نمود.
ذخیره ساز ویندوزی دکاس یک دستگاه ذخیره سازی متصل به شبکه می باشد که ذخیره و بازیابی داده ها را برای کاربران یک شبکه امکان پذیر می سازد، استفاده از ذخیره ساز ویندوزی دکاس در بسیاری از شرکت ها و سازمان ها ضرورت دارد؛ زیرا:
راه اندازی و نصب آن آسان است و برای این کار نیازی به یک متخصص حرفه ای نمی باشد.

    هزینه راه اندازی کم
    پشتیبان گیری سریع و آسان از داده ها
    ذخیره سازی متمرکز و امن داده ها

 

 

© 2012 حقوق مطالب محفوظ است و استفاده بدون اجازه پیگرد قانونی دارد